دستیار صوتی اپل یا همان Siri یکی از پیشرفته ترین سیستم های هوش مصنوعی دنیاست که توانایی انجام کار های بسیاری را دارد. سیری محبوب ترین دستیار صوتی دنیا در میان کاربران است و از رقبای خود یعنی دستیار شرکت گوگل یا همان گوگل اسیستنت و دستیار صوتی شرکت مایکروسافت یا همان کورتانا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، هر چند که  نمی توان دقیقا گفت کدام یک از این سیستم ها پیشرفته تر است.

در این مقاله با سیری و امکاناتی که می تواند در اختیار ما بگذارد آشنا می شوید و همچنین روش فعال سازی آن را می آموزید.

با ما همراه باشید.

دستیار صوتی سیری

سیری چیست و چگونه کار می کند؟

سیری اولین دستیار صوتی دنیاست و بر پایه هوش مصنوعی بسیار پیشرفته و علمی به نام علم پردازش زبان کار می کند. سیری به زبان های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، روسی، سوئدی، نروژی، ژاپنی و بسیاری دیگر از زبان های دنیا صحبت می کند. این هوش حتی قادر است زبان انگلیسی را با لهجه های مختلف صحبت کند.

سیری به تمام اپلیکیشن های پیش فرض سیستم عامل IOS همچون Safari ، Mail و  Messages دسترسی دارد و می تواند آنها را برای شما کنترل کند.

برای ارتباط برقرار کردن با سیری می توانید جمله ی Hey Siri را بر زبان بیاورید. هم چنین می توانید با نگه داشتن دکمه Home (در آیفون های X به بعد دکمه Side) سیری را فرا بخوانید. در اپل واچ نیز برای فراخوان سیری باید دکمه گردشی آن (Digital Crown) را چند ثانیه نگه دارید.

آموزش فعال سازی سیری در IOS

برای فعال سازی سیری مطابق عکس زیر، به بخش تنظیمات (Settings) دستگاه خود بروید. وارد بخش مربوط به سیری شوید. سپس دکمه های Listen for Hey Siri و Press Home for Siri را فعال کنید.

آموزش تغییر زبان و جنسیت سیری

شما می توانید در صورت دلخواه زبان، لهجه و جنسیت سیری را نیز تغییر دهید. برای این کار وارد بخش Settings شوید و سپس تنظیمات Siri را انتخاب کنید.

از بخش Language می توانید زبان سیری را تغییر دهید. همچنین برای تغییر لهجه و یا جنسیت سیری می توانید با ورود به بخش Siri Voice تنظیمات دلخواهتان را اعمال کنید.

قابلیت های سیری

سیری قابلیت های بسیار زیادی دارد. مثلا می تواند جواب سوال های شما را جست و جو کند، برای شما پیام هایتان را به اشخاص مختلف ارسال کند، در سفر برایتان هتل رزرو کند، مطلبی را برایتان ترجمه کند، قرار ملاقاتی را یادآوری کند و بسیاری کارهای دیگر.

در اینجا تعدادی از کاربرد های جالب سیری را نام می بریم :

سیری می تواند به سوال هایتان جواب دهد

بعد از اینکه سیری را فرا خواندید، تنها کافی است که سوالتان را از او بپرسید. اگر خودش بلد باشد جواب می دهد و اگر هم جوابی برای آن نداشته باشد دست به جست و جو در وب می زند. این سوال ها حتی می تواند به گفت و گو با سیری تبدیل شود.

سوال از سیری

سیری می تواند یادآور خوبی برایتان باشد

می توانید از سیری بخواهید که کار های مهم شما را یادآوری کند. اگر می خواهید قرار ملاقاتی را تنظیم کنید، فقط کافی است که به او بگویید. اگر می خواهید سر ساعتی بیدار شوید، باز هم کافی است که به سیری بگویید!

آلارم سیری

از سیری بخواهید آهنگی را برایتان پیدا و پخش کند

سیری علاوه بر اینکه قادر است آهنگ های موجود در پلی لیست تان را برای شما پخش کند، اگر بخواهید حتی می تواند آهنگی که در حال پخش است را بشنود و آن را جست و جو و دانلود کند.

با سیری در شبکه های اجتماعی گردش کنید

شما می توانید از سیری بخواهید که جدید ترین و پر بازدید ترین پست های شبکه های اجتماعی را برایتان پیدا کند. همچنین به کمک این هوش مصنوعی می توانید به تولید محتوای متنی یا صوتی بپردازید و سپس تعیین کنید که آن محتوا در کدام شبکه اجتماعی منتشر شود.

توییتر با سیری

از قابلیت های سیری استفاده کنید

با اینکه سیری از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند، اما اگر کمی با زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی آشنایی داشته باشید می توانید کمک های فراوانی در زندگی تان از آن بگیرید. کافی است بگویید Hey Siri و با دستیارتان صحبت کنید😉

این مطلب را دوست داشتید؟

به آن 1 ← 5 امتیاز بدهید

امتیاز مطلب 5 / 5. تعداد آرا 14

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید