ابر کمپانی آمریکایی اپل که به تازگی ارزش سهامش از 2 تریلیون دلار فراتر رفته است اعلام کرده که در حال توسعه موتور جستجویی برای جایگزینی گوگل است.

گوگل هم اکنون سالانه 12 میلیارد دلار به اپل پرداخت می کند صرفا برای اینکه به عنوان موتور جستجوی پیش فرض روی دستگاه های اپل قرار بگیرد. با این حال به نظر می رسد که اپل برنامه های بلند پروازانه ای را آغاز کرده که شاید حتی به کنار رفتن گوگل از صحنه رقابت بیانجامد. در ادامه به جزئیات این خبر پر سر و صدا می پردازیم. با ما همراه باشید.

رقابت گوگل و اپل

سر آغاز توسعه موتور جستجوی اپل

همه چیز از شکایت وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل شروع می شود. دادستانی کل ایالات متحده علیه گوگل شکایتی تنظیم کرده مبنی بر اینکه این کمپانی مزیت رقابتی را از بین برده و به هیچ شرکتی اجازه حضور در عرصه جهانی را نمی دهد.

این موضوع مایه دلگرمی کمپانی هایی همچون اپل و همچنین موتور های جستجوی دیگری همچون بینگ (Bing) شد و به نظر می رسد که اپل هم بر اساس همین پشتوانه دولت آمریکاست که تصمیم به رقابت علنی با گوگل گرفته است.

چیزی که شاید از چشم بسیاری از کاربران دور مانده این است که اپل از همین الان و در نسخه 14 سیستم عامل IOS ، کار بر روی سرچ انجین اختصاصی خودش را آغاز کرده است. در نسخه جدید آی او اس مشاهده می شود که سیری توانایی های جدیدی پیدا کرده و به طور خودکار در تمامی فضا های قابل جستجو از جمله شبکه جهانی وب، به جستجوی خواسته های کاربر می پردازد.

موتور جستجوی اپل

فقط مخصوص گجت های اپل یا جایگزینی برای کنار زدن گوگل؟

هرچند که به نظر می رسد در فاز اول این پروژه، فقط قرار است در گجت های اپل جایگزینی صورت بگیرد، با این حال آنچه که مسلم است این است که در صورت موفقیت در فاز اول اپل قطعا به دنبال جایگزینی کلی موتور جستجویش با گوگل در سطح جهانی خواهد رفت.

مطمئنا این کمپانی عظیم آمریکایی با سرمایه هنگفتی که در اختیار دارد به راحتی می تواند موتور جستجویی به مراتب قوی تر از گوگل طراحی کند. اپل طی چند سال اخیر بسیاری از مدیران گوگل را به خدمت گرفته و شاید همه اینها برنامه ای برای حذف گوگل بوده باشد.

شما در رابطه با رقابت این دو ابر کمپانی چه نظری دارید؟

این مطلب را دوست داشتید؟

به آن 1 ← 5 امتیاز بدهید

امتیاز مطلب 4.8 / 5. تعداد آرا 6

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید