اپل به تازگی تغییرات زیادی در پروتوکل های امنیتی اش ایجاد کرده که یکی از آنها الزامی شدن تایید تلفن همراه برای وریفای اپل آیدی است. این یعنی از این به بعد برای داشتن اپل آیدی و استفاده از گجت های اپل، باید شماره تلفن خود را برای دریافت کد تایید ارائه دهید.

با توجه به اینکه اپل در ایران خدماتی ارائه نمی کند، بنابراین تایید اپل آیدی بعضا با دردسر هایی برای ایرانیان همراه است. در این آموزش در کوییک ریویو با چند روش برای ساخت شماره مجازی آشنا می شوید. هر چند که به طور کلی وریفای اپل آیدی با شماره مجازی کاری اصولی نیست، اما در حال حاضر تنها راه حل موجود همین است.

با ما همراه باشید.

تایید اپل آیدی با شماره مجازی

ساخت شماره مجازی با اپلیکیشن های رایگان

اپلیکیشن های اندورید و آی او اس زیادی وجود دارند که به شما شماره مجازی ارائه می کنند. البته بسیاری از آنها همچون Google Voice Number یا Skype Number متاسفانه به ایران سرویس ارائه نمی کنند و برای استفاده از آنها به نرم افزار های تغییر آی پی نیاز خواهید داشت، ضمن اینکه این نرم افزار های معتبر نیازمند خرید اشتراک و پرداخت هزینه هستند که باز هم در بحث خرید دلاری با مشکلاتی مواجه خواهیم بود.

ما در اینجا چند اپلیکیشن پر کاربرد و البته رایگان را به شما معرفی می کنیم. ممکن است بعضی از این اپلیکیشن ها به طور موقت در سرویس دهی با مشکل مواجه شود، بنابراین در صورتی که یکی کار نکرد، اپلیکیشن دیگری را امتحان کنید :

اپلیکیشن TextPlus

در حال حاضر این اپلیکیشن بهترین گزینه موجود برای ساخت شماره مجازی است و می توانید آن را از گوگل پلی یا سایت های ایرانی دانلود کنید. این اپلیکیشن شماره تلفن های کانادا و آمریکا را به شما ارائه می دهد و با استفاده از آن امکان ارسال و دریافت پیامک را خواهید داشت.

اپلیکیشن Talk2

این هم یکی دیگر از اپلیکیشن هایی است که به شما شماره مجازی می دهد. توجه داشته باشید که این برنامه شماره های کشور فیلیپین را ارائه می کند. از آنجاییکه برای وریفای اپل آیدی باید آدرس هم ارائه کنید، اگر خواستید از شماره های این برنامه استفاده کنید، از سایت های سازنده ی آدرس فیک، آدرسی در کشور فیلیپین را دریافت کنید.

اپلیکیشن TextFree

این اپلیکیشن هم برای شما امکان ارسال و دریافت پیامک را فراهم می کند. با این برنامه می توانید شماره مجازی کشور آمریکا را بسازید که کارتان را برای ساخت آدرس فیک هم راحت تر می کند.

اپلیکیشن NextPlus

این برنامه نسخه ارتقا یافته ی برنامه TextPlus است و هم برای اندروید و هم برای ios ارائه شده است. با این برنامه هم می توانید شماره مجازی کشور آمریکا را دریافت کنید.

اپلیکیشن TextNow

این برنامه در واقع یک مسنجر است و امکان برقراری تماس های صوتی و تصویری را هم فراهم می کند. با این اپلیکیشن این امکان را دارید که شماره مجازی کشور های آمریکا و کانادا را دریافت نمایید.

ساخت شماره مجازی با وبسایت های رایگان

علاوه بر اپلیکیشن ها، وبسایت های زیادی نیز وجود دارند که به طور رایگان سرویس ارسال و دریافت پیامک با شماره مجازی را ارائه می کنند. بعضی از آنها به شکل کاملا رایگان و بعضی دیگر به شکل رایگان موقت (Trial) شماره مجازی در اختیار شما قرار می دهند. ما در اینجا تعدادی از آنها را به شما معرفی می کنیم :

https://receivefreesms.net

http://receive-sms-online.info

https://receive-smss.com

https://sms24.me

https://freephonenum.com

http://sms-receive.net

https://www.receivesms.co

https://sms-online.co/receive-free-sms

https://www.virtualphone.com

https://countrycode.org/free-virtual-number

https://smsreceivefree.com

استفاده از شماره مجازی برای وریفای اپل آیدی

پروسه ی وریفای اپل آیدی به این معنی است که شما باید به اپل ثابت کنید که فردی حقیقی هستید.

وبسایت ها و اپلیکیشن هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم، شماره های مجازی اشتراکی را در اختیار شما قرار می دهند، این به این معنی است که شماره ای که در دسترس شما قرار می گیرد ممکن است توسط افراد دیگری نیز برای وریفای اپل آیدی استفاده شود که همین موضوع می تواند اخطار امنیتی اپل آیدی را به دنبال بیاورد.

ما برای اینکه به دردسر های این چنینی بر نخورید، به شما عمل به این نکته را توصیه می کنیم :

پروتکل های امنیتی اپل را غیر فعال کنید

هنگام وریفای اپل آیدی با استفاده از شماره مجازی، حتما احراز هویت دو مرحله ای و همچنین Find my iphone را غیر فعال کنید. این دو سرویس برای بهبود امنیت دستگاه های اپل طراحی شده اند، اما در ایران به علت نبود خدمات پشتیبانی اپل می توانند باعث ایجاد مشکل و لاک شدن دستگاه شوند. با غیر فعال کردن این دو آپشن می توانید به راحتی با نام کاربری و رمز عبورتان از دستگاه های اپل استفاده کنید.

این مطلب را دوست داشتید؟

به آن 1 ← 5 امتیاز بدهید

امتیاز مطلب 4.8 / 5. تعداد آرا 52

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید