کمپانی آمریکایی Space Perspective در حال توسعه ی طرحی برای گردشگری فضایی است و قرار است تا پایان سال 2021 مسافران فضایی را تا ارتفاع ۳۰ کیلومتری بالا ببرد، جایی که لبه فضا نام دارد و تاریکی فضا در آن دیده می شود.

در این طرح قرار است یک بالن کپسولی را که Spaceship Neptune نام دارد و حاوی ۸ گردشگر است را تا ۳۰ کیلومتری زمین بالا ببرد و پس از ۶ ساعت به زمین برگرداند.

این سفر جذاب فضایی شامل یک صعود ۲ ساعته، یک پرواز ۲ ساعته بر فراز جو و یک فرود ۲ ساعته است که از مرکز فضایی کندی آغاز می شود و هزینه آن برای هر گردشگر فضایی ۱۲۵ هزار دلار خواهد بود.

بالن اسپیس پرسپکتیو

این بالن فضایی به اندازه یک زمین فوتبال طول دارد و با خالی کردن گاز موجود در خود به زمین باز می گردد. کپسول نپتون نیز دارای امکانات رفاهی کامل است و مسافران آن از طریق اینترنت با زمین در ارتباط خواهند بود.

کپسول نپتون اسپیس پرسپکتیو

سرعت رشد تکنولوژی فضایی به لطف سرمایه گذاری های عظیم چند سالی است که شبیه به سرعت رشد علم کامپیوتر شده و هر روز اخبار جدیدی از دستاورد های این حوزه به گوش می رسد. با این پیشرفت های حیرت انگیز در زمینه ی سفر به فضا، به نظر می رسد که در آینده ای نه چندان دور گردشگری فضایی بخش بزرگی از صنعت گردشگری دنیا را به خود اختصاص دهد.

در این ویدیو در کوییک ریویو می توانید تجربه مسافران این بالن را تماشا کنید.

این مطلب را دوست داشتید؟

به آن 1 ← 5 امتیاز بدهید

امتیاز مطلب 5 / 5. تعداد آرا 9

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید